/Obozy żeglarskie dla młodzieży

Obozy żeglarskie dla młodzieży

Coraz więcej młodych osób interesuje się żeglarstwem i sportami wodnymi. Aby jednak móc stać się żeglarzem potrzebna jest wiedza, umiejętności i praktyka. Dla takich osób, które chcą aktywnie spędzić czas i przy okazji nauczyć się zasad żeglowania, samodyscypliny, pracy w zespole i poczucia odpowiedzialności, organizowane są obozy żeglarskie. Na takich obozach stajemy się członkiem załogi, mamy obowiązki związane chociażby z gotowaniem i utrzymywaniem porządku na jachcie, ale także jednocześnie uczymy się żeglowania, poznajemy różnego rodzaju techniki i otrzymujemy praktyczne oraz niezwykle przydatne wskazówki.

Obozy żeglarskie dla młodzieży są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, ucząc przy tym i przekazując ciekawą i niezbędną wiedzę. Są też sposobem na sprawdzenie samego siebie, własnych możliwości i przełamywania słabości. Działania w terenie oraz praktyczne podejście do szkoleń, najszybciej przygotowują młodych żeglarzy do samodzielnych rejsów w przyszłości.

Obóz żeglarski Mazury

Obozy żeglarskie jakie organizuje Wind Hunter, to obozy organizowane na mazurach i są one podzielone na dwa rodzaje. Można zatem wybrać taki, który nam osobiście najbardziej odpowiada. Jednym z rodzajów jest obóz żeglarski turystyczny. Pozwala on oswoić się z żeglowaniem osobom niedoświadczonym. Osoby, które posiadają już patent żeglarski, ten rodzaj obozu żeglarskiego pozwala natomiast odświeżyć widzę o żeglowaniu oraz rozwijać dalej swoje nabyte już umiejętności. Niejednokrotnie takie osoby angażują się również w pomoc instruktorom związaną z nauczaniem młodzieży, która dopiero szkoli się w celu uzyskania patentu żeglarskiego.

Drugim rodzajem obozu żeglarskiego jest obóz szkoleniowy, nakierowany przede wszystkim na naukę żeglowania w pełni bezpieczny sposób oraz zdobycie niezbędnej wiedzy, aby móc później przystąpić do wymaganych egzaminów na stopień żeglarza jachtowego.

Rejsy wykonywane na obozach żeglarskich odbywają się na mazurach w Węgorzewie, a uczestnikami mogą być dzieci oraz młodzież w wieku 12-19 lat, którzy mogą wziąć udział w obozie podzielonym na dwa turnusy. Zdecydowana większość czasu jaki młodzież spędza na obozie, odbywa się na jachcie. Jacht więc staje się na czas obozu ich drugim domem, w którym przygotowywane są posiłki, wykonywane obowiązki, spędza się wolny czas, jest spanie i nauka. Jacht jest oczywiście w pełni bezpieczny i wyposażony w niezbędne kamizelki ratunkowe. Zresztą bezpieczeństwo dla organizatorów obozu jest najważniejszą kwestią i podchodzą do niego z pełną powagą i zaangażowaniem, co przekłada się chociażby na przeprowadzenie już pierwszego dnia obozu, szkolenia z zasad bezpieczeństwa. Obozy prowadzone są przez doświadczonych sterników i sterniczki, mających doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Przygoda i nauka

Dla wszystkich młodych miłośników żeglarstwa, obozy są niezwykłą przygodą i nauką. Pozwalają rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę, zdobywać nowe znajomości i przyjaźnie. Pozwalają zmagać się wspólnie z trudnościami, rozwijać charakter i odpowiedzialność za siebie i grupę. Nie zabraknie też wrażeń związanych z odwiedzanymi miejscami podczas rejsów, które prowadzą przez malownicze rejony mazur, posiadające niezwykłe walory przyrodnicze ale także poprowadzą przez miejscowości turystyczne jak też i takie, które nacechowane są akcentami historycznymi.

Aby w pełni gotowy móc wziąć udział w obozie żeglarskim, powinniśmy się też odpowiednio do tego przygotować, zabierając zestaw niezbędnych rzeczy. Spis wszystkich takich przyborów możemy znaleźć na stronie internetowej Wind Hunter. Tam też możemy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi trasy rejsów, zasadami panującymi na obozach, informacjami o wyżywieniu, terminach obozów itd.

Cóż, zatem wystarczą chęci, dobry humor, pasja do żeglowania i trochę wolnego czasu aby spędzić niezapomniane dwa tygodnie na obozie żeglarskim z którego na pewno wyniesiemy sporo wiedzy, niezwykłych przeżyć, które będziemy długo wspominać, a także zawiążemy może również nowe przyjaźnie. Zadbajmy o to aby nauczyć się na obozie jak najwięcej i wynieść jak najwięcej wiedzy i umiejętności, które w późniejszym czasie mogą nam się przydać, kiedy będziemy już samodzielnymi żeglarzami. Dużo słońca i pomyślnych wiatrów. AHOJ!

(artykuł sponsorowany)