/Osobista korporacja internetowa – sposób na pracę bez grafiku

Osobista korporacja internetowa – sposób na pracę bez grafiku

Nie każdy z nas rodzi się biznesmenem. Część z nas jest najzwyczajniej w świecie stworzona do pracy na etacie, w większej lub też mniejszej jednostce gospodarczej, z poprawniejszym lub też gorszym szefem, egzekwując mniej czy też o wiele bardziej interesujące zajęcia, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku. Od poniedziałku do piątku, od ósmej do szesnastej, osiem godzin dziennie, czterdzieści godzin tygodniowo. Wielu z nas taki schemat nie jedynie nie przeszkadza, ale jest wprost komfortowy i pozwala prowadzić uporządkowane życie, na średnim poziomie, bez większego stresu lub niepewności o przyszłość. Są niemniej jednak pośród nas ludzie, którzy nie godzą się z takim sposobem życia, ludzie, jacy potrzebują poczucia niezależności, odpowiedzialności za własny los oraz tej kapki adrenaliny połączonej z niepewnym jutrem. To oczywiście Ci ludzie prędzej lub później decydują się na założenie prywatnej aktywności gospodarczej.

Żeby stać się autentycznym, odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą i założyć własny biznes, prócz powyższych cech należy mieć przede wszystkim stosowny pomysł, jaki wyróżni nas z setek tysięcy innych korporacji. Kultowe są opcje dotacji – więcej na dotacje unijne. Zdarza się, że odpowiedni pomysł kiełkuje latami, żeby w końcu zobrazować się z pełną mocą i dać impuls do działania. W innych przypadkach pomysł na biznes przychodzi całkiem niespodziewanie, znikąd, oraz olśniewa niczym błyskawica. Decydując się na adaptację żadnego pomysłu oraz założenie własnego przedsiębiorstwa, wypada nie zapominać, że oznaczać to będzie wiele, a może nawet jeszcze więcej wyrzeczeń. Pierwszym brutalnym zderzeniem z rzeczywistością jest biurokracja powiązana z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Następne rządy obiecują ideę jednego okienka, lecz w praktyce proces zakładania firmy to ciągle niekończące się wizyty w urzędach, wypełnianie setek druków, składanie dziesiątków podpisów.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że przejście tego etapu to dalej jedynie wierzchołek góry lodowej. Żeby jednostka gospodarcza zaczęła przynosić zyski potrzebne są gigantyczne inwestycje oraz nie chodzi wyłącznie o pieniądze, lecz w głównej mierze o czas. Zapominamy o ośmiogodzinnym dniu pracy, wolnych wieczorach, weekendach oraz urlopach. Prowadzenie, a zwłaszcza rozkręcanie własnej działalności gospodarczej to biznes dwudziestoczterogodzinny, nie uznający przerwy i wypoczynku. To życie na najwyższych obrotach, bezsenne noce oraz zaniedbane życie rodzinne oraz towarzyskie. Im więcej niemniej jednak włożymy w jednostkę gospodarczą na początku, tym znacznie więcej profitów przyniesie ona w przyszłości.