/Piłkarska liga w Anglii i Włoszech – najistotniejsze ligi

Piłkarska liga w Anglii i Włoszech – najistotniejsze ligi

Na najwyższym szczeblu spotkań piłkarskich w Anglii znajduje się profesjonalna liga Premiership. Gra w niej dwadzieścia drużyn. Co świadczy, że w dwóch rundach: jesiennej oraz wiosennej jakakolwiek drużyna rozgrywa łącznie trzydzieści osiem spotkań. Liga ta jest najchętniej oglądaną ligą na globie. Roczne przychody klubów sięgają dwóch miliardów dolarów za sezon. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ oglądając mecz ligi angielskiej mamy pewność, że oglądamy bardzo dobrych piłkarzy świata, perfekcyjnych trenerów oraz oprawę widowiska. Słowem najważniejsze emocje gwarantowane.

Zakłady bukmacherskie prześcigają się w powiększaniu swojej oferty na ligę angielską. Istnieje możliwość obstawienia meczu nawet z piątej klasy rozgrywkowej. Każdy bukmacher ma świadomość, że aby sprostać żądaniom rynku jego oferta na piłkarskie rozgrywki w Anglii musi być zwłaszcza bogata, co weryfikuje legalne firmy bukmacherskie. Firmy jak bwin czy bet at home wyróżniają się swoimi propozycjami. Rzuca się w oczy nadzwyczaj znacząca liczba spotkań, które wolno obstawiać na żywo i bez liku zakładów kombinacyjnych. Wszyscy Ci, którzy na poważnie planują odmienić swój zawód na typera meczów piłkarskich, nie może pominąć ligi, w której piłka nożna rozpatrywana jest jak religia. Każdy bukmacher wie, że tą ligą jest naturalnie liga włoska. W bwin oraz bet at home wolno zawierać zakłady bukmacherskie właśnie z tej ligi. W lidze włoskiej gra dwadzieścia drużyn. Od wielu lat najsilniejszymi oraz odnoszącymi najogromniejsze sukcesy są kluby z Mediolanu.

Liga włoska od wielu lat uważana jest za jedną z najbardziej sławetnych i prezentujących najwyższy możliwy poziom. W całej Europie piłkarze z Półwyspu Apenińskiego podziwiani są za umiejętności taktyczne oraz świetna grę obronną. Każdy koneser sztuki piłkarskiej nie przejdzie obojętnie obok takiego meczu jak derby Mediolanu lub Rzymu. Rokrocznie takie szlagiery gromadzą przed telewizorami rzesze kibiców nie tylko włoski, lecz także wielbicieli z całego świata. Kiedyś porywające spektakle konfrontowaliśmy do amerykańskich produkcji kinematograficznych dziś, gdy poziom kina gwałtownie spadł, fabuł z ligi włoskiej nie da się z niczym przyrównać.