/Pomoc drogowa i laweta z OC

Pomoc drogowa i laweta z OC

Zabezpieczenie OC jest to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obligatoryjne i jest obejmowane na 12 miesięcy. Wszystkim łączy się z ubezpieczeniem samochodowym, ale nie jest to prawdą, że podlegają pod nie tylko pojazdy. O ubezpieczeniach OC muszą wiedzieć wszyscy i posiadać świadomość, że dotyczy ono również adwokatów, radców prawnych, orzeczników majątkowych, a nawet rolników. Jeśli chodzi o OC wehikułów mechanicznych, to jest ono zawierane na maksymalnie rok. Może także dotyczyć krótszego odcinka czasu, w owym czasie jednakże powinniśmy o tym powiadomić ubezpieczającą nas jednostkę. Jest ona wybierana dowolnie przez każdego użytkow

nika auta. Wypada też pamiętać o jednej niezmiernie znaczącej rzeczy. Jeżeli po pełnym okresie ubezpieczenia nie rozwiążemy umowy z firmą ubezpieczeniową, to wówczas będziemy jej klientem przez następny rok. Musimy to nawet zrobić w wypadku sprzedaży naszego pojazdu. Bowiem dosyć niejednokrotnie się zdarza, że nie robimy tego. Następnie może to grozić istotnymi konsekwencjami np. ryzyka przymusu uiszczenia opłaty za pojazd, którego właścicielami już nie jesteśmy. Coraz więcej ludzi staje się posiadaczami pojazdów mechanicznych. Naturalną tego konsekwencją jest zawieranie coraz większej ilości umów ubezpieczeniowych. Są dwa typy ubezpieczeń samochodu.

Obowiązkowe OC i dobrowolne AC. O ubezpieczeniach OC powinniśmy wiedzieć tyle, że jest ono zawierane z reguły na rok, a dotyczy wypłacenia odszkodowania w razie poczynienia przez nas jakiejkolwiek szkody innemu pojazdowi mechanicznemu – w pewnych sytuacjach pakiet ma opcję typu pomoc drogowa w katowicach. Czyli jeśli mieliśmy stłuczkę, a wynikła ona ewidentnie z naszej klarownej winy, to stworzony przez nas ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty napraw powiązanych z drugim pojazdem, jaki brał udział w kolizji. Ubezpieczenie OC może być także zawarte na krótszy okres czasu, jakkolwiek wtenczas musimy ten okres ustalić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co istotne, wybieramy go sami, nie jest on odgórnie narzucony. W dzisiejszych czasach jest wielu ubezpieczycieli na rynku, jesteśmy w stanie w związku z tym być spokojni, że dokonamy jakiegoś wyboru, a czy słusznego, okaże się to przy wypłacaniu dowolnego ubezpieczenia.