/Pomoc life coacha – co masz możliwość zdobyć?

Pomoc life coacha – co masz możliwość zdobyć?

Kiedy przedsiębiorstwo kształtuje się prężnie, zmiany szybko następują, bowiem tego żąda specyfika firmy, kierownictwo ma prawo zauważyć, iż pracownicy do tej pory w najwyższym stopniu nastawieni na sukces, prawidłowo rokujący na przyszłość, rozpoczynają się zachowywać, jakby raptownie stracili wiarę w siebie oraz własne działania. Świadczy to o tym, że w jaki sposób najszybciej należy zaprosić do firmy coacha, inaczej trenera – opiekuna. Coaching jest śmiałą metodą szkoleniową, od niedawna wprowadzoną do Polski, niemniej jednak coraz prędzej się kształtującą na stworzonym przez nas rynku, innymi słowy potrzebną. Coach, czyli osobisty trener, na własnych sesjach, próbuje razem z grupą odszukać odpowiedź na zaistniałą sytuację.

Z jakiego powodu zespół ma obawy przed przybywającymi zmianami, z jakiego powodu kwestionuje nowatorski sposób organizacji pracy i wiele innych niepewności. Już z tego widać, iż pracownicy mają nie najlepsze relacje z pracodawcami – wszyscy drudzy założyli, iż zespołowi nie wypada tłumaczyć, wyłącznie wdrażać. Okazało się to błędem, lęk przed nieznanym jest pospolitym człowieczym odruchem, a niewiedza pracowników spowodowała do ich frustracji. Rolą coacha jest wytłumaczenie praworządności zmian, określenie celu oraz odbudowanie dwustronnego zaufania – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery. Kiedy człowiek czuje się zabłąkany, sfrustrowany, zestresowany, oznacza to, że do akcji powinien wkroczyć coach, innymi słowy trener osobisty, ktoś w typu anioła stróża, który pomoże wstąpić na właściwe tory. Mamy prawo być sfrustrowani z wielu powodów. Ale coach nie poda nam gotowej recepty, co musimy zrobić, żeby stworzony przez nas stan umysłowy uległ równowadze. To my sami musimy odszukać odpowiedź oraz receptę dla siebie.

Coaching to forma szkoleń na pograniczu psychoanalizy, wprawdzie jeszcze bez naukowych podwalin, jednakowoż na pewno wejdą one lada dzień do metodyki psychologii wykorzystywanej, bo po prostu są ludziom wymagane. Główne cele, to przywrócenie wiary w siebie, w swoje umiejętności, definicja celów, wartości i przełamanie niechęci do nieznanego, innowacyjnego. Coaching ma także na celu usprawnienie pracy, efektywną gospodarkę nieraz, poprawienie współpracy w zespole. Coaching, to nie tylko pomoc dla korporacji – także może pomóc w rozwiązaniu problemów osobistych, rodzinnych. W szeregu przypadków w życiu prywatnym zdarzają się sytuacje konfliktowe, znające zniszczyć perfekcyjny związek.