/Pomoc zakładu pogrzebowego – co uczynić, gdy odejdzie bliska rodzina?

Pomoc zakładu pogrzebowego – co uczynić, gdy odejdzie bliska rodzina?

Ktokolwiek z nas dawniej umrze. Nie da się tego ani przewidzieć, ani zaplanować. Śmierć dotyczy każdego człowieka, nie ma tu znaczenia czy jest to rolnik, górnik czy postać realizująca się w innym zawodzie. Rolnikowi zabezpieczonemu w KRUS przysługuje zasiłek pogrzebowy. Oczywiście taki zasiłek trzeba się rodzinie zmarłego, a szczegółowo mówiąc osobie, która pokryła wydatki pogrzebu. Jeśli koszty pogrzebu pozostały pokryte przez wyżej wymienione osoby w owym czasie to im kierowane są pieniądze wydane na pochówek – to im wypłacany jest zasiłek pogrzebowy. Wysokość takiego zasiłku nie może przekraczać określonej kwoty. W przypadku, gdy koszty pogrzebu przykrywane są przez jednostki, organizacje lub osoby niespokrewnione w owym czasie wysokość zasiłku pogrzebowego jest równa poniesionym, uwiecznionym wydatkom, nie naruszającym niemniej jednak wyznaczonej ustawowo kwoty. W wypadku, gdy koszty pokrywane są przez więcej niż jedną osobę w owym czasie zasiłek pogrzebowy jest dzielony proporcjonalnie do poniesionych kosztów. Jaka jest suma zasiłku pogrzebowego?

Kwoty wszelkich zasiłków, dodatków oraz świadczeń są stricte wyznaczone, co potwierdza zielen.pl – zakład pogrzebowy gdańsk. O tym, jaka jest wielkość praktycznego świadczenia wolno dowiedzieć się z przeróżnych źródeł, w tym choćby ze witryny internetowej KRUS -u. Na dzień nowoczesny kwota zasiłku pogrzebowego wynosi 4.000 zł. Osoba, która poniosła wydatki pogrzebu ma określony czas na to, aby z takowych kosztów rozliczyć się oraz tym samym zdobyć zasiłek pogrzebowy. Okres po jakim wygasa możliwość złożenia wniosku o zdobycie zasiłku pogrzebowego to 12 miesięcy.

Mamy w następstwie tego rok czasu na to, żeby taki wniosek złożyć do dobrego urzędu, rozliczyć się z kosztów nadanych na pogrzeb i by zasiłek pogrzebowy uzyskać. Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o zasiłek pogrzebowy? Niestety, nawet w tak trudnych dla nas chwilach, jak Śmierć naszych bliskich konieczne jest zachowanie miarodajnych formalności. Nie jest to dla nas łatwe lecz nie ominiemy w żaden sposób takich zasad. Wszystko musi odbywać się zgodnie z przepisami, zgodnie z wyznaczonymi normami.