/Poszukiwanie pracy – CV oraz rozmowa kwalifikacyjna

Poszukiwanie pracy – CV oraz rozmowa kwalifikacyjna

Dla tych, którzy pragną odnaleźć pracę, rzeczą, bez której nie mogą się obejść jest odpowiednio napisane CV. Jest to nadrzędne narzędzie, jakim posługuje się bezrobotny, w następstwie tego tak istotne jest, by było ono napisane poprawnie. Oprócz wspomnianej już poprawności istotne są również inne aspekty związane z CV.

Z pewnością nudnie napisane życiorys, który stawia nas w złym świetle u przyszłego pracodawcy. Po pierwsze, jeśli wysyła się osobisty życiorys drogą przez Internet to trzeba zwrócić baczną uwagę na to jak brzmi adres e- mail, z którego jest nasze zgłoszenie nadawane. Adresy z nazwami rodzaju słodka blondi czy misiaczek są absolutnie nie na miejscu, jeśli z całych sił staramy się o pracę, ponieważ wówczas jesteśmy postrzegani, jako niepoważni kandydaci. Najlepiej stworzyć sobie w takiej sytuacji nowego maila, takiego oficjalnego, który będzie nam służył do wysyłania CV.

Najpoprawniej by w nazwie było nasze nazwisko oraz imię lub litera pierwsza imienia oraz nazwisko pisane ciągiem – sprawdź http://cvpremium.pl. Do takiego e- maila nikt się nie przyczepi. Kiedy idziemy na rozmowę o pracę warto zwracać uwagę na detale, albowiem to w szeregu przypadków one zaważają na decyzji prawdopodobnego pracodawcy. CV powinno być wydrukowane na białym papierze formatu A4, jego czcionka powinna być stosownych rozmiarów i czarna. Odmiana tekstu powinna być poważna bez błędów ortograficznych, językowych, generalnie każdych. Cały tekst powinien zmieścić się na jednej domenie internetowej.

Zdjęcie, którego najczęściej obecnie wymaga się na rekrutacji w CV powinno znajdować się na samej górze, po środku kartki lub też na którymś z jej boków. Nie powinno to być zdjęcie z przed dziesięciu lat, na którym nikt nas nie rozpozna. Najprzyzwoiciej szykując się na rozmowę włożyć życiorys do przezroczystej koszulki na kartki i nadepnie włożyć ja do teczki. Pogniecione, podarte oraz poplamione Cv będą od razu na wstępie odrzucane. Niechlujstwo nie jest pożądane w żadnej pracy. A trzeba pamiętać, że to taka przeciętna kartka papieru reprezentuje i świadczy o nas. Jest kilka wybitnie ważnych rzeczy, jakie trzeba zawrzeć w każdym CV bez względu na to, o które stanowisko się ubiegamy.