/Pożyczanie pieniędzy bez żadnych zaświadczeń

Pożyczanie pieniędzy bez żadnych zaświadczeń

Zyskujemy wybitnie różnie. Niektórzy z nas każdego miesiąca zapewniają do domu średnią krajową, inni o dużo więcej bądź też mniej. Zależy to od zawodu, jaki wykonujemy, od wykształcenia. Niemal zawsze jednak zarabiamy mniej aniżeli byśmy pragnęli, nieomalże zawsze brakuje nam na upragniony samochód, sprzęt AGD czy wyprawę marzeń. W takich przypadkach pieniądze musimy jakoś uzyskać. Najczęściej pożyczamy je od kogoś.

W pewnych momentach jest to jednostka prywatna, znajomy czy figura z rodziny, częściej niemniej jednak idziemy do instytucji, na przykład do banku. Niekiedy nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, żadnych dokumentów czy wniosków. Wystarczy jedynie dowód, który potwierdzi tożsamość, żeby pożyczyć niewielką sumę pieniędzy. Banki zabezpieczają się jednak. O ile na dowód osobisty pożyczyć jesteśmy w stanie niewielką sumę, o tyle jeśli potrzebujemy znacznie więcej pieniędzy powinniśmy spełniać określone warunki, powinniśmy uregulować formalności.

Bank pragnie przyciągnąć konsumentów, chce zachęcić do korzystania z usług – stąd właśnie pomysł na udostępnianie pożyczek na dowód osobisty rodzaju Chwilówki. Aby zaciągnąć pożyczkę wielokrotnie powinniśmy wykazać, że będziemy zdolni w przyszłości spłacać raty tejże pożyczki. Jeśli albowiem decydujemy się na zaciągniecie pożyczki – w dowolnej kwocie, większej czy mniejszej powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, ze pieniążki trzeba będzie oddać. W wielu przypadkach jest to oddawanie w paru czy kilkunastu ratach przeróżnej czy też jednakowej wysokości.

Pracobiorcy banku, którzy udzielają pożyczki klientowi sprawdzają jego zdolność kredytową. Dzieje się tak niemal zawsze. Odstępstwem są pożyczki promocyjne, na przykład takie, jakie uzyskuje się pokazując wyłącznie dowód osobisty. Nie są to duże pożyczki. W ten sposób z pewnością nie pożyczymy od banku kilka tysięcy złotych. Bank udzielając pożyczki bez jakichkolwiek formalności, bez sprawdzania miarodajności konsumenta podejmuje miarodajne ryzyko. Nie wie, czy klient rzeczywiście będzie w stanie spłacić taką nawet niedużą pożyczkę. Wskutek tego też pożyczki takie są wyżej oprocentowane aniżeli tuzinkowe kredyty. Niestety jeśli chcemy wziąć pożyczkę szybką oraz bez jakichkolwiek formalności musimy się z tym pogodzić.