/Przygotowywanie ślubu w kościele – potrzebna dokumentacja

Przygotowywanie ślubu w kościele – potrzebna dokumentacja

Ślub kościelny wymaga spektakularnych nakładów pieniężnych. Prócz zapłaty księdzu wypada pamiętać o organiście, chórze oraz asyście. Tak się składa, iż w niektórych parafiach nawet ministranci oraz kościelny mają ustaloną stawkę za asystę w czasie ślubu. Można płacić wszystko księdzu, jaki następnie rozlicza się z wszelkimi, jacy mu pomagali. To tylko mała część wydatków, które łączą się z przygotowaniami uroczystości w kościele – znacznie więcej o tym na ślub kościelny. Akcesoryjne koszty to dekoracja świątyni oraz samochodu czy też innego pojazdu, którym młodzi będą się poruszać. I bez wątpienia ubrania przyszłych współmałżonków też są bardzo dużym kosztem.

Suknia młodej to wydatek paru tysięcy, odrobinę mniej kosztuje garnitur pana młodego. Do tego akcesoria w postaci rękawiczek, welonu, obuwia oraz wypada wydać kilka tysięcy złotych na same ubrania. Należy jednakże przyznać, że ślub kościelny jest podniosłym oraz wzruszającym przeżyciem nie tylko dla narzeczonych, jakkolwiek również dla całej rodziny. W następstwie tego kwestia kosztów nie jest dla nich najistotniejsza. Jaki jest cel zapraszania na ślub rodziny? Większa część ludzi stwierdza, iż chcą żeby najbliżsi świętowali razem z nimi w tym radosnym dniu. Inne pary powiadają o nadzwyczajnej funkcji gości weselnych. Na pewno myślą wówczas o byciu świadkiem.

Oprócz dwojga formalnych, goście także są świadkami składanej przez narzeczonych przysięgi. Poza tym para młoda gorąco zaprasza rodzinę aby razem z nimi bawić się i cieszyć z powodu wzięcia ślubu. To niesłychanie miły gest.

Czasami niemniej jednak narzeczeni nie znają osób, które zapraszają. Wszystko z powodu niedbalstwa rodziców, jacy nigdy dalszego kuzynostwa nie odwiedzali, lecz poprosili dzieci żeby te zaprosiły dalszą rodzinę na wesele. Dobrze jeżeli dzieje się tak z powodu chęci utrzymania więzi.

Gorzej jeżeli rodzice weselni, a nieraz sama para młoda serdecznie zaprasza niemało osób ze względów materialnych. Są niemniej jednak takie osoby, jakie mają nadzieję, że po przybyciu na wesele majętnego wujka, część wydatków zwróci się, oczywiście dzięki podarunkom od niego. Na szczęście takich materialistów jest coraz to mniej.