/Przyjemne i efektywne uczenie języków obcych

Przyjemne i efektywne uczenie języków obcych

Coraz to częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak zwane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z przeróżnych krajów, a od czasu do czasu nawet kultur. W takich małżeństwach, podobnie jak w każdych innych, w pewnym momencie pojawiają się dzieci. Należałoby wtenczas zadbać o to, aby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wykształcimy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego czy innego języka rozpocznie się wtenczas w sposób naturalny w momencie, w którym dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa. Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje też na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Dlatego nauka angielskiego czy polskiego nadchodzi mu w sposób naturalny.

Ewidentnie pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w domu. Jeśli jedno z rodziców w każdym calu przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało okazji sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest przede wszystkim ważna.

To właśnie dzięki niej dziecko będzie zdołało bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną. W szeregu przypadków zależy nam na tym, żeby nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, jakie w późniejszym życiu mogą okazać się szczególnie pożyteczne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Dlatego dbamy o to, aby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dziecięctwie. Ewidentnie trzeba wtedy dobrać właściwe metody.

Nauka angielskiego będzie się w tym wypadku opierać raczej na zabawie – przetestuj również niemiecki. Kilkuletni malcy powinni przede wszystkim osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do używania dziwnie brzmiących słów. Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, ponieważ prawdopodobnie i tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego ma polegać właściwie na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te z reguły wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, którymi wspólnie się bawimy bądź barwy wymagane do pokolorowania obrazka w książce. Jedynie zastosowanie takich metod może przynieść pożądane efekty.

Więcej na: https://speakin.pl/