/Publikacje, lektury oraz inne twórczości literackie

Publikacje, lektury oraz inne twórczości literackie

W każdym domu są jakiekolwiek książki. W pewnych sytuacjach mamy ich nadzwyczaj niemało, czasem na półkach naszych regałów jest zaledwie parę książek. Sporo zależy od naszych zainteresowań, naszych potrzeb. Należałoby jest czytać książki i wszyscy o tym bezbłędnie wiemy. Niestety nie zawsze mamy na to czas oraz chętkę.

Aby przeczytać książkę w żadnym wypadku nie musimy kupować jej. Są biblioteki, które dysponują pokaźnym księgozbiorem. Mamy prawo takie Książki najzwyczajniej w świecie wypożyczać. Do publikacji zaliczane są różnorodne dzieła. To powieści, baśnie, zwięzłe nowele, jakkolwiek też oraz tomiki powieści. W pewnych sytuacjach czytanie książek to nasza idealna kolosalna pasja. Kochamy czytać i to oczywiście na czytanie naszych ulubionych dzieł poświęcamy każdą wolną chwilę. Dzięki czytaniu nasza idealna wyobraźnia, nasza fantazja rozwija się, mamy bardziej natężony zasób słownictwa.

Książki są dużą wartością. Powinny nam akompaniować przez całe nasze życie. W wieku paru lat uczymy się czytać. Od tej pory możemy samodzielnie kartkować Książki, możemy pochłaniać ich treść. Nieraz takie czytanie może być właśnie pochłanianiem, czytaniem z dużym zapałem – sprawdź Ignacy Krasicki. Oświata jest obowiązkowa. Każdy z nas chodzi do szkoły. Jako sześciolatki idziemy do zerówki, gdzie uczymy się czytać, pisać. Przygotowujemy się do dorosłego życia. A jakkolwiek zdobycie wykształcenia jest konieczne. Przez cały okres edukacji towarzyszą nam Książki. W pewnych momentach czytamy dla przyjemności, w pewnych momentach z przymusu.

Z książek uczymy się, uzupełniamy należącą do nas wiedzę. A to oczywiście w książkach taka wiedza jest zawarta. W czasie edukacji szkolnej potrzebne jest czytanie lektur. Lektury to wskazane Książki, jakie należy przeczytać. Ich treść omawiana jest na zajęciach z języka polskiego czy z literatury. Takich książek jest dużo. Co poniektóre z nich zaliczane są do lektur obowiązkowych, będących kanonem literackim. Z treścią takich książek musi zaznajomić się każdy uczeń – obojętnie czy mieszka we Wrocławiu, Zielonej Górze czy Pcimiu. Lektury uzupełniające są niejako dodatkiem. Wolno je przeczytać, jakkolwiek nie wypada, nie zawsze są omawiane. Zdajemy sobie sprawę z tego jednakże, że im więcej lektur przeczytamy, tym stworzona przez nas wiedza, nie jedynie na temat literatury, będzie pokaźniejsza, pełniejsza.