/Rady budowlane podczas budowy domu

Rady budowlane podczas budowy domu

Kiedyś, ludzie wznosząc lokal mieszkalny nie mieli problemów z pokryciem dachu, bowiem nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było lepsze dla jego mieszkańców niż modne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, obejmujące rakotwórcze włókna. W tej chwili, wiklina i słoma wracają do łask – nic tak nadzwyczajnie nie zdobi drewnianego mieszkania jak złota strzecha, lub też wiklina – może być nawet w umownym kolorze. Trwałość takich dachów jest nadzwyczaj wysoka, naturalne właściwości materiału zapewniają dobrą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgotności. Co zajmujące, mimo że są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń czy grzyby. Dodając do tego odpowiednie impregnaty, otrzymujemy w pełni ekologiczne, zdrowe zadaszenie naszego domu.

Budowa domu może całkowicie inaczej wyglądać niż u sąsiadów. Jeżeli jednak boimy się użycia powyższych materiałów, możemy kupić gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to także materiały naturalne, nie trwoniące wody, wilgoci, odporne na działanie składników chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu oraz pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, z pewnością ulegną połamaniu w przypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeśli zdecydowani jesteśmy na konstrukcję domu, a mamy zamiar w trakcie jego eksploatacji obniżyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza, musimy od razu, jeszcze w fazie projektu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Dlaczego od razu? Współczesna budowa domu potrzebuje stosowania śmiałych rozwiązań – tutaj pomoże EkipaBudowlana.NET – firmy budowlane lublin. Bo z reguły baterie słoneczne montowane są na dachu, projektant w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w którym miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umieszczenia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na zakończonym budynku istnieje konieczność montażu szczególnych wsporników, co pociąga za sobą pewne naruszenie pokrycia dachowego. W wypadku, kiedy montaż nastąpi w trakcie projektowania oraz budowy, nie będą potrzebne pomocnicze instalacje do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, mimo, iż nie są najtańsze, zapewniają zwrot kosztów w ciągu kilku lat eksploatacji. Oszczędność energii jest niesłychanie gigantyczna – w okresie rozległego nasłonecznienia, zagwarantują do 100% zapotrzebowania na energię, tudzież w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niedużo musimy wspomagać się energią elektryczną. Niemniej jednak oraz tak ekonomizacji będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, nasza idealna energia słoneczna jest jak w największym stopniu ekologiczna i co istotne – za darmo.