/Samochód nowy czy używany?

Samochód nowy czy używany?

Kiedyś, nie było o nie łatwo, a dziś narzekamy na to, że jest ich za wiele na ulicach. Z jakiej przyczyny? Bo są najwygodniejszą formą komunikacji. Jeśli posiadamy prawo jazdy oraz mamy osobisty pojazd, to nie musimy męczyć się w komunikacji komunalnej. Czy są tego defekty? Oczywiście, ze tak. Znacznie więcej samochodów, to znacznie większy ruch na drogach. Korki uliczne, które doprowadzają do szału, zwłaszcza w większych miastach.

Dużo wypadków, ponieważ jednakże nie każdy stosuje się do przepisów ruchu drogowego i nie umie współpracować z innymi kierowcami. Ciężko jest poruszać się po drogach zwłaszcza początkującym kierowcom, jacy na motoryzacji jeszcze tak prawidłowo się nie znają, a pojazd traktują po prostu jako środek przewozu, a nie jako swoją pasję. Czy możemy liczyć na poprawę sytuacji na drogach? Niekoniecznie. Może być jeszcze gorzej, jeżeli nie zmienią się przepisy, lub nie zostaną rozbudowane kosztowny. Na razie musimy starać się przetrwać w motoryzacyjnej dżungli i jeździć powoli, nawet jeśli uwielbiamy szybką jazdę.

Samochody nowe lub używane? Co jest kiepskiego w autach używanych oraz dlaczego kupienie oryginalnego samochodu jest takie uciążliwe? Samochody używane to ulga, w głównej mierze dla kieszeni. Dlaczego? Bo samochody używane to nieraz jedna trzecia ceny nowego samochodu, w szczególności jeżeli same nie są takie stare. Jeżeli zamierzamy wyjeździć się odrobinę samochodem to nie możemy wybierać najstarszego rocznika, sugerując się ceną. Pamiętajmy, że cena to nie całość, a pojazd ma być lokatą.
Wybierając używany samochód, patrzmy po jego częściach, lub w razie wymiany będziemy w stanie sprowadzić części wymienne i czy koszt samego sprowadzenia, części i ich wymiany nie przerośnie pierwotnej ceny samochodu. Nowy samochód faktycznie, jednakowoż przenigdy dla początkującego. Osoba dopiero raczkująca na drogach ma obowiązek mieć takie auto, które z powodzeniem będzie mogła odrobinę przyniszczyć: spalić sprzęgło, nadszarpnąć skrzynię biegów. Wszelkie rzeczy, jakie po prostu zdarzają się początkującym. Notorycznie oraz niezależnie od poziomu ich jazdy.