/Sen – jaką pościel kupić, by spać zdrowo?

Sen – jaką pościel kupić, by spać zdrowo?

W ogólności rzecz pobierając wełna posiada dwie nadrzędne właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera nazbyt do ciała śpiącej osoby, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel delikatna to również wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu powoduje, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Oprócz tego po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest poprzez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to istotna funkcja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie również, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić skonstruowany przez nas sen w symptomatyczny sposób. Dodatkowym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie zezwala, by pobrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się świetnym rozwiązaniem dla alergików, bo zabija wszelkie bakterie i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne i komplikacje powiązane z układem oddechowym. Zapobiega znacznej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tu poszewka jedwab naturalny niweluje także destrukcyjne działanie jonów dodatnich przez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego ludzkiego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, wyklucza nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie i wirusy, doprowadzające z reguły do istotnych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na nasz organizm.