/Śmierć – formalności, przewóz i pogrzeb – co trzeba załatwić?

Śmierć – formalności, przewóz i pogrzeb – co trzeba załatwić?

O ile każdy z nas wie kiedy i w jakiej wysokości musi uiścić podatek, o tyle ten pierwszy przypadek jest całkiem od nas niezależny oraz nie wiemy kiedy tak właściwie oraz w jakich okolicznościach przybędzie po nas śmierć. Bez względu od wszystkiego, prościej jest bliskim zmarłej osoby przejść przez proces pochówku na terenie własnego kraju, niemniej jednak coraz to częściej sytuacja zmusza do sprowadzenia zwłok z obcego kraju.

Internacjonalny przewóz zwłok staje się u nas powszedniością, że względu na coraz to większą ilość rodaków poruszających się po świecie oraz mieszkających w innych państwach. Przyczyny zgonów są bardzo różnorodne, w wielu przypadkach rodzina nie może zobaczyć zwłok po przewiezieniu do kraju. Rozwiązaniem tych skomplikowanych i wybitnie okropnych kwestii jest zakład pogrzebowy, jaki po pełnomocnictwu przez rodzinę gwarantuje kompetentną obsługę całości działań, włącznie z reprezentowaniem rodziny w dalekim państwie. Po umieszczeniu wszystkich zezwoleń, pism konsularnych, sanitarnych, przewóz zwłok do kraju następuje tak szybko jak to jest tylko dopuszczalne.

Aby obniżyć wydatki, na obszarze Europy korzysta się z przewozu samochodowego, jednakowoż w przypadku innych kontynentów potrzebny jest transport lotniczy. Przypadki śmiertelne dotykają ludzi na całym świecie. Od wielu lat ten problem coraz częściej dotyka polskie rodziny, których bliscy odjeżdżają na wakacje, do pracy, czy najzwyczajniej w świecie mieszkają w innych państwach. Dla jakiejkolwiek rodziny, uregulowanie formalności aby przewóz zwłok do kraju nastąpił jak najszybciej, jest akcesoryjnym traumatycznym przeżyciem. Wobec tego potrzebnym jest skorzystanie z usług jakie oferuje transport zwłok, przede wszystkim taki, jaki ma obszerne doświadczenie w załatwieniu formalności przewozowych.

W wielu przypadkach zdarza się, że nikt z bliskich nie jest w stanie pojechać do kraju, w którym nastąpił zgon członka rodziny. Przedstawiciel zakładu pogrzebowego musi posiadać upoważnienie do reprezentowania na miejscu rodziny zmarłej osoby. Internacjonalny transport zwłok potrzebuje wielu zezwoleń, między innymi konsularnych oraz sanitarnych, dokumenty powinny być tłumaczone. W wielu państwach należy zaakceptować odmienne od procedury, zwyczaje. Samodzielnie, rodzina mogłaby posiadać komplikacje żeby przez to przejść. W wielu państwach, zakłady pogrzebowe mają własnych przedstawicieli, którzy doskonale poruszają się w tamtejszych przepisach i obyczajach.