/Sposoby na nieprzeciętny wystrój mieszkalnych wnętrz

Sposoby na nieprzeciętny wystrój mieszkalnych wnętrz

Moda na fototapety wraca. Po latach absencji zaliczają swój triumfalny powrót na nasze ściany. Dawne foto tapety łączone były przede wszystkim z dość kiczowatymi obrazkami, które nie niezmiernie pasowały do eleganckich salonów czy sypialni. Przedstawiały po największej części krzykliwe i niesłychanie jaskrawe pejzaże górskich stoków, bajkowe wodospady, barwne kwiaty i łąki pełne wielobarwnych tulipanów. Przy dość stonowanych wnętrzach pasowały one jak przysłowiowa pięść do oka. Jednakże współczesna fototapeta to małe dzieło sztuki – znacznie więcej na fototapeta 3d. I w żadnym razie nie musi być zanadto wymyślna. Ciekawie na ścianach wyglądają zarówno geometryczne wzory jak również niepozorne, skromne motywy, które w połączeniu z otoczeniem mogą przynieść zaskakujące rezultaty. Sporym zainteresowaniem cieszą się również fototapety kuchenne. Ewidentnie ich struktura różni się o wiele od tych, przeznaczonych do salonów. Przede wszystkim muszą być one dużo bardziej wytrzymałe. Duże powodzenie wśród entuzjastów kuchennych fototapet mają w głównej mierze te z motywami owocowymi – na tym polu prym wiodą przede wszystkim cytrusy.

Upiększenie naszego mieszkania po remoncie to przede wszystkim znalezienie stosownych inspiracji. Wszakże metod na ozdobienie dopiero co pomalowanych ścian czy podłóg jest całe bezmiar. W dobie rozwój internetu wystarczy gruntownie przeszukać zasoby sieci, aby odszukać w niej całą masę pomysłów na upiększenie mieszkania po remoncie. Fototapeta może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Sprawdzają się głównie tam, gdzie mamy do zagospodarowania wielkie oraz puste przestrzenie.

Ściana ozdobiona fototapetą nabiera wyrazu oraz charakteru, a przestrzeń uzyskuje ciekawą oraz szczególną formę. Oczywiście pod warunkiem, że dostosujemy ją właściwie do reszty wystroju. Decydujmy się na foto tapety o poniekąd stonowanej wymowie. Krzykliwe wzory nie wyglądają najlepiej, a już na pewno, kiedy tak właściwie zastosowano je na całej przestrzeni fototapety. W takim wypadku potrafią efektywnie odwrócić uwagę od reszty wystroju pomieszczenia, a jakkolwiek nie o to tu chodzi. W końcu ma być ona w głównej mierze dyskretną ozdobą, niekoniecznie krzykliwym i nachalnym plakatem.