/Stłuczka? Czy zawsze powinieneś poprosić o pomoc policję lub lawetę?

Stłuczka? Czy zawsze powinieneś poprosić o pomoc policję lub lawetę?

Organ, który jest w stanie nam pomagać w pewnym względach, to policja. Wobec tego warto będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeżeli zachodzi taka potrzeba w trakcie wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeżeli nastąpiło porozumienie między podmiotami danej kolizji, karambolu samochodowego, to nie ma potrzeby wzywania policji, aby prowadziła jakieś dalsze ustalania. Niemniej jednak nie zawsze dochodzi do porozumienia pomiędzy członkami takiej kolizji. Kierowcy sugerują, iż są niewinny. W takim momencie powinniśmy postarać się o wezwanie policji, ponieważ nie dochodzi do porozumienia.

Wypada też uczynić też wtedy, kiedy kierowca nie ma polisy ubezpieczeniowej OC; w momencie, kiedy jest pijany. Co będzie mogła uzgodnić policja? Do jej zadania należy ustalenie, to jest winnym danego wydarzenia, jak i będzie jej obowiązkiem ukaranie mandatem takiej osoby a czasami nawet wezwanie lawety – https://katowicepomocdrogowa.pl/awaryjne-odpalanie-auta-katowice/. Jeśli chodzi o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono wiążące dla ubezpieczyciela. Stanowi tylko dowód w sprawie, jaka ma okazję jeszcze pozostać wytoczona, jeżeli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji. Pewnie wielu z nas potrzebowałoby liczyć na porozumienie w czasie wypadku.

Wydaje się być takie rozwiązanie niezmiernie kosztowne w momencie mniejszych stłuczek, lub wypadków samochodowych. Jeśli będziemy decydować się na wzywanie policji, to z pewnością prawidłowo na tym nie wyjdziemy. Powinniśmy nie zapominać o tym, że wówczas winny otrzymuje akcesoryjny mandat. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby przywołać takiej policji. Jednak co powinniśmy uczynić w momencie porozumienia. Przede wszystkim nie jesteśmy w stanie naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian. W owym czasie nie moglibyśmy dostać godziwego odszkodowania.

Mamy wyłącznie taką możliwość w momencie braku możliwości kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak oraz dalszą pomoc, wypada starać się z niej skorzystać dopiero w czasie, kiedy zostały dokonane dobre oględziny samochodu. Muszą pozostać one dokonane przez agenta zakładu ubezpieczeń. On będzie w stanie po takich oględzinach oznajmić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy mogli zdobyć. Poza tym należy wziąć pod szczególną uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Powinno to nastąpić najprędzej po danym zdarzeniu drogowym, nie następnie niż w ciągu 7 dni.