/Strażacy – testy i praca w służbie ludziom

Strażacy – testy i praca w służbie ludziom

W naszym kraju straż pożarna dzieli się na dwie grupy, główna z nich to straż zawodowa, a druga to ochotnicza straż pożarna. Najpierw zrecenzujmy pierwszą z nich. Ludzie jacy zdecydowali się pracować w tym typu straży pożarnej musieli odbyć długą drogę do tego, albowiem tu nie wystarczyły chęci, lecz należyte przygotowanie fizyczne, oraz psychiczne, a nawet kandydaci na strażaka muszą zdać testy z matematyki oraz fizyki, a co najważniejsze powinni wykazać się odwagą oraz udowodnić że ludzkie życie stawiają ponad wszystko.

Obywatele wyjeżdżają na akcje prawie dzień w dzień w których jest ryzyko utraty życia, ale są do tego prawidłowo przygotowani oraz to daje im największe szanse na przeżycie i czyni ich gigantycznymi bohaterami – oto osp.

Co do drugiej grupy nie ma już tak obszernych wymogów, w większości wypadków na początek wystarczają chęci, dopiero następnie uczy się ich trafnych zachowań w trakcie akcji, no i te nie zdarzają się tak w wielu przypadkach oraz nie na taką skale jak w pierwszym wypadku, bo regiony takich dobrowolnych straży są niezmiernie małe, występują z reguły na wioskach, lecz oraz tam ma prawo zdarzyć się pożar, w którym będą musieli dobrowolnie narażać własne życie, właśnie dlatego także nie ujmujmy im chwały za to co robią.

Ludzie jacy pragną pracować w zawodowej straży pożarnej, powinni przejść szereg testów, składających się z trzech etapów. Takie testy aranżowane są raz na jakiś czas i to na dany teren w większości wypadków na województwo. Figury które myślą że te testy sprowadzają się tylko do pokazania swojej sprawności fizycznej są w małym błędzie. Tak jak uprzednio było napisane test ten składa się z trzech etapów, w następstwie tego cały test podzielony jest również na trzy dni.

Pierwszego dnia kandydaci na strażaka, podchodzą do egzaminu teoretycznego i jest on przedzielony na dwie dziedziny, pierwszą z nich jest matematyka zaś drugą fizyka. Po napisaniu tych testów mają dzień wolny, a drugie dnia spotykają się na sali sportowej, gdzie muszą wykazać się okazałą odpornością, prezentują również na niej swoją siłę i pierwszą pomoc w praktyce, ten program jest ułożony celowo tak aby wybrać tylko ludzi którzy w gruncie rzeczy nadają się do straży, w takim razie większość z nich odpada. Trzeciego dnia spotykają się wyłącznie osoby które przeszły przez te dwa dni wzorowo na badaniach medycznych, jakie jedynie dzielą ich od upragnionego celu.