/Sztuka lekarska w walce o zdrowie człowieka – sprzęt, technologia oraz umiejętności lekarzy

Sztuka lekarska w walce o zdrowie człowieka – sprzęt, technologia oraz umiejętności lekarzy

Nie ubóstwiamy chodzić na badanie. Starsi ludzie powiadają, że są zdrowi póki nie pójdą do doktora. I choć brzmi to zabawnie dla nas młodziutkich, to Ci starsi ludzie traktują to poważnie. Po co chodzić do doktora skoro przyzwoicie się czujemy? Profilaktyka, jaka profilaktyka, dziecko jak ja byłem w Twoim wieku to jadłem jedynie obiad ziemniaki oraz tak przez porządnych parę tygodni, ja chory, proszę Cię nie przesadzaj to przeciętny kaszel minie. I tak się rozmawia z dziadziusiami, gdy mowa o lekarzach oraz badaniach. Często jeszcze dziadek lub babcia dorzucają okropną wieść, że jak stara X siedziała w domu to wszystko porządnie było a jak tylko lekarz ją dopadł w swoje szpony to patrz dziś ją na cmentarzu można odwiedzać. To pokolenie ludzi, którym wiele wypada wybaczyć.

Wychowali się zupełnie inaczej, przeżyli całkiem inne rzeczy i wiedzą, że nic się już nie da zrobić. Zdają sobie sprawę z tego, że lepiej nie będzie i patrzą na nas ze współczuciem, kiedy biegniemy do lekarza z byle katarem.

Jedynie my po prostu nie jesteśmy tak zahartowani jak oni oraz właśnie dlatego nam badania wszelkiego rodzaju są po prostu potrzebne, to niezbędność w dzisiejszych czasach. Kiedy dopada nas choroba, pada na nas blady strach. Zaczynamy sobie przypominać wszelkie grzechy, jakie względem swojego zdrowia popełniliśmy do tego docierają wyrzuty sumienia, że zapomnieliśmy o tym aby zrobić badanie moczu, o które sześć miesięcy prosił nas nasz doktor. To wszystko powoduje, że czujemy się jeszcze bardziej chorzy, lecz mimo to nie mamy chętki iść do medyka. Służba zdrowia w naszym kraju nie napawa optymizmem. Kolejki straszą oraz w dodatku choróbsko na pewno samo minie.

Niemniej jednak, jeżeli zły stan się pogarsza bądź trwa nadmiernie długo decydujemy się, mimo wszystkich argumentów 'przeciw’, iść do lekarza, jaki wykorzysta Sprzęt USG oraz pomoże w zdiagnozowaniu choroby. Lekarz patrzy na nas badawczo a następnie przechodzi do badania, które wymaga już nie tylko organu widzącego, ale także dłoni oraz wyposażenia. Badanie oraz przepisanie lekarstwa lub też skierowanie nas na następne badania by wykluczyć bądź też potwierdzić swoją tezę, albowiem walka z chorobą jest trudniejsza niż profilaktyka. Gdybyśmy pragnęli być zdrowi nie unikalibyśmy kontrolnych wizyt u lekarzy, najzwyczajniej w świecie byśmy na nie chodzili.