/Tantra i Święty Masaż Tantryczny.

Tantra i Święty Masaż Tantryczny.

Świadomie przyjmowana przyjemność Świętego Dotyku jest czymś wspaniałym i niezwykłym, zarówno dla ducha jak i dla ciała. To ogromna rozkosz dla wszystkich zmysłów, wypełniająca całe ciało oraz nauka czucia swojego ciała. Takich doznań dostarcza Kaulicki Masaż Tantryczny, który jest chyba jednym z najprzyjemniejszych masaży. Uczy on pracy z całym ciałem, energią i świadomością.

A czym tak w ogóle jest Kaulicka Tantra? Jest ona starożytną tradycją duchową, prowadzącą człowieka do życia według jego najwyższej mądrości. Dotyczy wszystkich aspektów życia, obejmując medytację mantrę, wizualizację i pracę z energią.

Skąd wzięły się masaże tantryczne i czym one są?

Tantra jest zbiorem duchowych nauk mistycznych, ukierunkowanych na akceptację swojego ciała oraz pogłębienie własnej świadomości i swojej seksualności. Jej początki sięgają daleko w przeszłość, do pięknej krainy – Indii. Nazwa wywodzi się od słów tan , co oznacza „rozszerzać”, lub „rozciągać”, oraz słowa tra , co oznacza „instrument”. Tantra więc oznacza dosłownie „narzędzie do poszerzania” poziomu świadomości ze zwykłego na nadzwyczajny, z samorealizacją jako ostatecznym celem.

Masaże tantryczne wykonywane w dawnych Indiach były niezwykłymi ceremoniami, mającymi na celu pobudzenie punktów energetycznych na ciele, zapewniając tym samym niezwykle głębokie wyciszenie, ustąpienie wielu psychicznych blokad i barier dla osiągnięcia samoakceptacji swojego ciała.

Tantryczne masaże wykonywane ówcześnie przez profesjonalistów, mistrzów Tantry, opierają się na tych samych zasadach i praktykach co dawniej. Masaże obejmują całe ciało, nie pomijają żadnej jego części. Są one połączeniem energii seksualnej oraz energii Kundalini w ciele. W ceremoniach mogą uczestniczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni i każda osoba powinna wcześniej odpowiednio przygotować się do takiej ceremonii, aby mogła w sposób w pełni świadomy przyjąć to, czego dostarcza jej masaż. Tantra masaż jest także dostępny w naszym kraju i zyskuje coraz większą popularność.

Korzyści z masażu tantrycznego

Ceremonia masażu tantrycznego dostarcza radości, błogości i szczęścia, jeżeli jest głęboko zrozumiana i prawidłowo stosowana. Jest to masaż całego ciała, który pobudza energię seksualną, a następnie świadomie przenosi tę energię po całym ciele. Gdy w trakcie masażu dodaje się także świadome oddychanie, poziom energii wzrasta, a doznania stają się jeszcze silniejsze.

Z masaży takich korzysta coraz więcej osób, ponieważ masaże tantryczne polecane są osobom zapracowanym i zestresowanym, zmęczonym trudami życia codziennego, ale także takim którzy borykają się z problemami dotyczącymi własnej seksualności. Masaż tantryczny zapewnia głębokie odprężenie, uwalnia od stresów, napięć, złych energii i pozwala zaakceptować samego siebie i swoją cielesność. Nauczy przyjmować samego siebie takim jakim się jest, usuwa blokady, stres i napięcia, oraz wyzwala głęboką samoakceptację, ponieważ masaż tantryczny działa nie tylko na poziomie fizycznym, ale także duchowym, mistycznym, emocjonalnym i umysłowym.

Energia rozprowadzona po całym ciele, pozwala poczuć się silniejszym, wzmocnionym, pełnym chęci do życia.

W ceremoniach związanych z masażem tantrycznym występuje nagość. Używa się różnego rodzaju olejków, które wmasowywane są w całe ciało. W trakcie takiego masażu można doświadczyć wielu różnych reakcji ciała, myśli oraz emocji. Jest to zupełnie naturalne i pożądane. Wykonywany jest często na wygodnym materacu, w ciszy i spokoju, zapewniając osobie obdarowanej pełen komfort i skupienie na własnym doświadczeniu.