/Traktorek do koszenia trawy – jak dokonać najlepszego wyboru?

Traktorek do koszenia trawy – jak dokonać najlepszego wyboru?

Szeroki asortyment kosiarek do trawy może powodować mętlik w głowie. Nie warto jednak się zrażać. Dzięki niemu możemy wybrać idealny sprzęt. Idealny, czyli jaki? Dedykowany do naszego ogrodu. Uwzględniający nasze potrzeby. Dostosowany do możliwości finansowych. Najlepiej zgłosić się do salonu kosiarek, gdzie sprzedawca będzie mógł nam doradzić.

Zdecydowaliśmy, że potrzebujemy traktor do trawy. Co dalej? Jak wybrać konkretny model urządzenia? Modeli traktorków jest wiele. Pierwszym kryterium wyboru jest powierzchnia trawnika. Im większa, tym mocniejszy i szybszy powinien być sprzęt. Na jakie różnice między poszczególnymi modelami warto zwracać uwagę?

  • silnik

1-cylindrowy. Silnik jednocylindrowy to silnik o mocy ok. 15 KM. Świetnie da sobie radę do pracy w ogrodach o mniejszej powierzchni.

3-cylindrowy. Silnik trójcylindrowy doskonale sprawdzi się w ogrodach o większej powierzchni. Często występuje w traktorkach wyposażonych w napęd na 4 koła. Doceni to każdy posiadacz dużego ogrodu.

  • szerokość koszenia

szerokość koszenia będzie miała przełożenie na wydajność prac ogrodowych. Im większy ogród, tym powinna być większa. Pozwoli to na szybsze koszenie. Najmniejsza szerokość w traktorkach to 60 cm. Szerokość powyżej 120 cm dedykowana jest ogromnym trawnikom.

  • pojemność baku

ta też ma związek z wielkością ogrodu. Przy mniejszych ogrodach bak może mieć poniżej 10l. Do koszenia większych powierzchni bak powinien być odpowiednio większy. Przy ogromnych powierzchniach może to być nawet 30 – 40l.

Wielofunkcyjność traktora do trawy

Pamiętajmy również o tym aspekcie. Dzięki jednemu urządzeniu możemy wykonać wiele prac ogrodowych. Można je wyposażyć w elementy wymienne. Spowodują one zmianę charakteru pracy urządzenia w kilka chwil. Traktorek do koszenia trawy może stać się świetną bazą dla innych typów urządzeń.