/Typy ślubów oraz akcesoriów z nimi powiązanych

Typy ślubów oraz akcesoriów z nimi powiązanych

Przysięga małżeńska jest bardzo ekscytująca również dla państwa młodych jak i dla gości. Taką przysięgę składa się w Kościele lub Urzędzie stanu cywilnego. Jedna od drugiej znacząco się różni, niemniej jednak obydwie wypowiada się w napięciu i nerwach. W pierwszej kolejności tekst przysięgi powtarza pan młody- nie jest to takie zawikłane ponieważ przeważnie powtarza się po księdzu bądź też urzędniku.

Później przysięgę mówi panna młoda. W Kościele w czasie nakładania obrączek też mówi się uroczystą formułkę, która przynosi dużo emocji, wzruszenia, a niekiedy nawet łez. Tekst takiej przysięgi powinien być mówiony, głośno, wyraźnie i dość powoli, w uroczystym tempie. Najodpowiedniej jest się nauczyć go na pamięć, by następnie nie było niepotrzebnych pomyłek.

Kiedy tak właściwie ślub jest już za pasem, a do przysłowiowego „TAK” pozostało już tylko parę dni, należałoby jest by przejrzeć wszystko szczegółowo oraz spowodować czy nie zabrakło jakiegoś istotnego dodatku, jaki może być nawet fundamentalnym. Przesądy przesądami, ale zawsze poprawniej jest być przygotowanym, w końcu przezorny- zawsze zabezpieczony. Panna młoda powinna posiadać w trakcie ślubu parę istotnych rzeczy rodzaju rozmiary pierścionków. Przede wszystkim ma obowiązek posiadać coś oryginalnego, coś starego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Najprawidłowiej mieć nową suknię, starą bieliznę (parę razy ubraną wcześniej), pożyczone kolczyki, lub inną biżuterię oraz niebieską podwiązkę czy bukiecik.

Jak najbardziej wszystko wolno dobierać wedle własnego uznania, lecz odpowiedniej jest zabezpieczyć się w te dodatki. Większa część par, głównie w dobie stworzonego przez nas wieku, gdzie kryzys pustoszy tylko portfele, organizuje skromny ślub na kilkanaście osób. Raczej nie jest już w modzie huczne uroczystości weselne na paręset osób. Zwykle gości ogranicza się do pięćdziesięciu. Najczęściej gorąco zaprasza się wyłącznie najbliższą familię. Jest to w głównej mierze mniejszy koszt. Wesele na sto osób to w przeliczeniu na całość (przypuszczając, że koszt za osobę to 100zł) to 10,000 złotych za jedną noc, nie licząc wydatków alkoholu oraz wszystkich innych. Takie wesele jest po prostu niezmiernie kosztowne.