/Usługi zakładu pogrzebowego – kiedy tak właściwie poprosić o pomoc?

Usługi zakładu pogrzebowego – kiedy tak właściwie poprosić o pomoc?

Zgon nie zezwala nam wybrać ani czasu, ani położenia. Właśnie dlatego wielokrotnie zdarza się, że Polacy konają poza swoimi domami, nieraz nawet z dala od kraju. Duża grupa w ogóle już nie powraca do ojczyzny, do mieszkania, ponieważ ich ciała zostają pomiędzy ogromnymi szczytami górskimi bądź też na dnie wodnych akwenów, jednakowoż większość ciał można sprowadzić. Rodziny niezwłocznie podejmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Transport zwłok do kraju absorbuje sporo czasu. Zależy to także od okoliczności, w jakich dana postać zmarła, należy uszanować wszelkie procedury i ceremoniały obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie posiadać siły i odwagi, by przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie jedynie transport samochodem bądź też samolotem. To masa formalności, zaświadczeń, wizyt w placówce konsularnej, kupna specjalnej do transportu trumny. Niemalże każdy cmentarz puszczykowo, jaki działa na rynku dużo lat, oferuje klientom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok i pochówku. Z taką pomocą, łatwiej jest przejść przez urzędowe sprawy ostateczne. Na całym świecie, w każdym kraju znajdziemy groby Polaków, jacy zostali nam na zawsze.

Najczęściej są to ofiary przedsięwzięć wojennych w różnych krajach, lub Ci, którzy tam założyli własne rodziny oraz już pozostali na obczyźnie, jakkolwiek wśród bliskich. Wielu jest jednak takich, którzy wyjechali na parę dni w sprawach biznesowych, lub na wycieczkę oraz gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze olbrzymią tragedią, niemniej jednak ostatnią posługę wobec zmarłego wypada spełnić – sprowadzić ciało do mieszkania. Transport zwłok na cmentarz jest bardzo powszechny.

Teraz, szczególnie ogromne natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię i Niemcy – wielu Polaków wyjechało tam naturalnie za chlebem. Formalności związane z wywiezieniem zwłok są analogiczne w wielu krajach. Najdroższym detalem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to dopuszczalne, używany jest transport samochodowy, ale w wielu przypadkach wprost konieczny jest przewóz samolotem. W wypadku, gdy firma pogrzebowa może przywieźć jednym transportem więcej zwłok, koszty ulegają obniżeniu.