/W jaki sposób dopasować firany i zasłony do metrażu?

W jaki sposób dopasować firany i zasłony do metrażu?

Szukając należytych firan i zasłon, na pewno jednym z ważniejszych dylematów, z którymi się napotykamy, jest ich długość.Jeszcze do niedawna w oknach zawieszane były w głównej mierze długie firany, sięgające ziemi, dziś niemniej jednak znacząco się to zmieniło. Coraz częściej w sprzedaży możemy albowiem też odnaleźć króciutkie, eteryczne firanki. Jakim sposobem wobec tego właściwie dopasować metraż firan oraz zasłon?

Jeśli właśnie szukasz firan lub zasłon dobrej długości, musisz wiedzieć, że ich metraż zależeć będzie w głównej mierze od wymiarów okna, które chcesz udekorować. Nim w związku z tym ruszysz do sklepów na poszukiwania detalów dekoracyjnych, z jakich przygotowujesz niepowtarzalną dekorację, musisz poznać kilka prostych zasad. To właśnie dzięki ich znajomości kupno firan oraz zasłon nie będzie Tobie przysparzać już tak wielu trudności. W tej chwili w sprzedaży jesteśmy w stanie odnaleźć różnorodne długości firan i zasłon, zazwyczaj jednakże pojawiają się one w długości do parapetu, niżej parapetu oraz do podłogi.

Jeżeli chcesz porządnie przystosować metraż firan i zasłon – wypróbuj firany do kuchni, wtedy koniecznie pamiętaj, że ich długość nie powinna być mierzona od karnisza, a od haczyków, na których będą wisieć. Co więcej, należałoby też zdecydować się na pozostawienie dwóch – trzech centymetrów luzu nad podłogą. Tak zachowana przestrzeń pozwoli Tobie na dobre utrzymanie czystości, a firana nie będzie ciągnęła się po ziemi. Ewidentnie dużo osób jest zdania, że metraż firan oraz zasłon jest w głównej mierze indywidualną sprawą, aczkolwiek jak się okazuje, ich długość powinna również zależeć od okna.

Jeżeli zatem pragniesz, żeby kupiona przez ciebie firana prezentowała się de facto efektywnie, wtenczas warto wiedzieć, że ma stanowić co najmniej dwukrotność szerokości całego okna. Efektywność ta może jednak także zależeć od wykorzystanych taśm do marszczenia firan, jakie dzisiaj są też w powszechnym użyciu. Odwiedzając sklepy, ekspresowo możemy się zorientować, że aktualnie coraz częściej proponowane są nam firany z metra. Coraz częściej mamy także indywidualną możliwość wyboru tkaniny, która może zostać przygotowana przez producenta nawet na nasze właściwe życzenie.