/W jaki sposób zmienić psu karmę?

W jaki sposób zmienić psu karmę?

Psy to nadzwyczajne zwierzęta, które cenią sobie przede wszystkim swój teren i własne przyzwyczajenia. Wszyscy właściciele tych zwierząt nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że trudno oduczyć ich starych nawyków, a nawet nauczyć nowych, które wymagane są do przebywania w domu oraz życia z rodziną. Bardzo szybko też przyzwyczajają się do danego jedzenia oraz zmiana ulubionych rarytasów pupila takich jak karma dla psów. Wskutek tego również podstępnego zwierzaka należy wziąć podstępem.

By wprowadzić do jadłospisu czworonoga innowacyjne rodzaje karm nie należy diametralnie zmieniać jego przyzwyczajeń z dnia na dzień, jakkolwiek wprowadzać je stopniowo, zgodnie z rytmem – najlepsza karma dla psa. Do starej ulubionej karmy psa najpoprawniej każdego dnia dodawać granulki odkrywczej, aby z dnia na dzień starej było mniej, a pionierskiej więcej, to doprowadzi do bacznego wykluczenia starej karmy. Jeśli tudzież ma się zamiar zamienić karmę suchą na mokrą należy podawać pupilowi drobne porcje karmy mokrej do suchej jako dodatek. Po kilku dniach zwierzątko powinno przyzwyczaić się do nowego jadłospisu i ze smakiem zajadać kolejne ukochane dania. Pośród wielu typów pożywienia dla psów wolno wyróżnić jej dwie formy, czyli morką i suchą.

Od czasu do czasu niemniej jednak zdarza się tak, że domowy pupil odmawia jedzenia suchej karmy oraz nawet przetrzymany kilka godzin na głodzie nie ruszy tego rodzaju jedzenia jakim jest sucha karma dla czworonogów. W takim przypadku nie należy zwlekać i należy rozpocząć poszukiwać przyczyn tego zachowania, a może być ich wiele. Pierwszym oraz dość powszechnym powodem jest to, że psu nie pasuje smak i rodzaj karmy, inaczej należy zmienić jej producenta.

Jeśli jednak zwierzątko dalej odmawia jedzenia suchej karmy, powinno się szczegółowo spowodować czy pies nie ma podrażnionych dziąseł bądź też owrzodzeń wewnątrz pyszczka. Takie rany w jamie ustnej powodują, że jedzenie suchej karmy, która w strukturze jest twardym pokarmem, sprawia krwawienie i ból i odbiera apetyt. Ze zmianami w jamie ustnej u pieska powinno się momentalnie udać do doktora weterynarii, jaki podejmie szybkie leczenie. Rany w pyszczku wywołują dokuczliwość oraz mogą wywołać istotne dla zwierzęcia choroby, dlatego liczy się prędka reakcja. Wyleczony pies szybko wróci do jedzenia oraz chrupania ulubionej pożywienia.