/Walory i wykonanie domów z drewna

Walory i wykonanie domów z drewna

Projektowanie oraz późniejsze wykonanie domu drewnianego przypomina budowę sztampowego domu z cegły. Najpierw tworzony jest szkielet oraz podłogi i dach. W międzyczasie położone są wszystkiego typu instalacje, od gazowych, przez hydrauliczne po elektryczne. Ich wykonanie proponuje najczęściej ta sama korporacja, która zajmuje się wykonaniem samego mieszkania. Kolosalną różnicą budowy domu drewnianego od szablonowego jest czas wykonania. Firmy zajmujące się domami z drzewa reklamują na swych stronach internetowych Lublin – Naturalnedrewno.pl zaskakująco szybki czas montażu pojedyńczego domu, który wynosić może zaledwie parę tygodni! Drewnem, wykorzystywanym w budowie drewnianych mieszkań, jest z reguły sosna, lub świerk.

Możliwe są, jednakże, wykonania również z innych rodzajów drewna. Dach wykonywany jest z różnego rodzaju materiałów, między innymi: blachodachówki, strzechy naturalnej, dachówki ceramicznej, gontów bitumicznych, gontów drewnianych. Bale, z jakich budowane są domy drewniane mają grubości od 32 do 120 milimetrów. Możliwa jest także budowa domu z, tak zwanych, bali klejonych. Domy drewniane mają ciąg zalet. Podstawową z nich jest samo drewno, jako materiał budowlany. Jest ono całkiem naturalne oraz ekologiczne, co korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz stwarza niesztampowy klimat wnętrza. Jest też doskonałe dla środowiska naturalnego. Drugą z zalet jest sama waga obiektu z drewna, która jest dużo niższa niż waga standardowego domu.

Dzięki temu tworzenie fundamentów domu wymaga sporo mniejszego nakładu pracy, a tym samym mniejszych środków finansowych. Też transport drewna jest mnóstwo mniej kłopotliwy, niż transport innych materiałów budowlanych. Krótki czas budowy, o którym zostało już wspomniane, to kolejna wybitnie wielka zaleta domów budowanych z drewna. Są w stanie one być konstruowane również w zimie, dzięki, tak zwanej, suchej technologii. Do ich budowy niepomocne jest ani tynkowanie, ani murowanie. Domy drewniane, dzięki stosowanym w nich technologiom, są również wybitnie prawidłowo ocieplone, co wpływa na zmniejszenia kosztów ogrzewania budynku. Domy takie, dzięki lekkiej konstrukcji łatwo się również przebudowuje.