/Wózek i fotelik – fundamentalne akcesoria dla dzieci

Wózek i fotelik – fundamentalne akcesoria dla dzieci

Kiedy tak właściwie dziecko przychodzi na świat, rodzice są zazwyczaj bardzo przejęci. Kupują bezmiar rzeczy, by ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami i pozyskują nadmiernie wiele nieprzydatnych rzeczy, jednak z drugiej prawdą jest, że dziecko, mimo iż takie malutkie, de facto wielu rzeczy pragnie.

Warto zdać sobie kwestię, co jest najważniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i specjalnych pokarmów, niebezużyteczne wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednakowoż i do kołysania, bujania potomka do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, jakie nie ukończyło dwunastego roku życia i nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj fotelik samochodowy britax romer. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie zostać ukarani mandatem. Jednakże nie to jest bodaj najważniejsze – foteliki samochodowe najzwyczajniej w świecie gwarantują dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie warto oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei nadzwyczaj złożony temat.

Wybierając trafny wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość oraz wiek dziecka, ale również oraz stworzony przez nas osobisty styl życia. Jeśli posiadamy drobne mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i w szeregu przypadków podróżujemy-wózek składany będzie idealny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w jakich jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w jakich mogą siedzieć. Mimo to sam wózek to nie wszystko, na rynku można dostać wiele akcesoriów. Czy są one wymagane, decyduje sam rodzic. Tak więc przed deszczem oraz nadmiernie ostrym słońce może ochronić specjalna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na kompletny wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, możemy założyć również moskitierę. Z pewnością przyda się też bagażnik, w którym można schować pieluszki i butelkę, kiedy wybieramy się na spacer.