/Wsparcie w przygotowaniu pogrzebu – zakłady żałobne

Wsparcie w przygotowaniu pogrzebu – zakłady żałobne

Śmierć jest nierozerwalną cząsteczką człowieczego życia. Równie, jak ceremonia pochówku. Monstrualna boleść, gehenna po stracie bliźniej osoby, luka – na usta cisną się najmniej pozytywne emocje, jakich w danym czasie nie załagodzi nic.

Pomimo to, postaciom po stracie członka rodziny będzie znacznie łatwiej, gdy ceremonia pogrzebu zostanie przeprowadzona bez problemów oraz co najistotniejsze, pojawiający się na niej goście będą potrafili poradzić sobie z sytuacją, będą umieli zachować się z respektem w obliczu śmierci – w tym pomoże Zakład Pogrzebowy Rzeszów.

Wystarczy parę gestów, aby bliscy poczuli, że nie zostali sami oraz że mimo straty bliskiej osoby w dalszym ciągu mogą liczyć na pomoc. Savoir vivre zachowania na pogrzebie traktuje nie jedynie tych, jacy przybyli fizycznie, żeby pożegnać umarłą osobę. Dużo osób w dobie kryzysu odjeżdża za granicę, poszukuje szczęścia w innych rejonach globu, pozostawiając dom i bliskich. W niektórych przypadkach choroba czy też inne nieszczęśliwe przypadki losu powodują, że mimo szczerej chęci – nie możemy pojawić się na pogrzebie. Co wtedy?

Psychologie przygotowali kilka porad, jak zachować się odpowiednio względem rodziny, której nie jesteśmy w stanie odwiedzić na pożegnaniu bliskiej osoby: trzeba natychmiast skontaktować się z rodziną i złożyć najszczersze współczucie. Preferowanym kontaktem jest telefon. Oryginalną modą jest wysyłanie specjalnych pogrzebowych kartek, jednakże nie zapomnijmy o kontakcie telefonicznym – to on jest w takich chwilach najskuteczniejsza formą komunikacji oraz okazania uczuć po stracie bliskiej osoby. Nigdy nie składajmy kondolencji przez e-mail – rodzina podczas pochówku zmarłej osoby okazjonalnie korzysta z Internetu. Poza tym internetowe kondolencje nie są nadmiernie miłym sposobem na okazanie empatii. Unikajmy także SMS’ów bądź innych odmian kontaktu, jakie ograniczają okazywanie uczuć do minimum.