/Wyjazd na Ukrainę samochodem

Wyjazd na Ukrainę samochodem

Jednym z naprawdę fajnych miejsc, które w warto zobaczyć w okolicach naszego Państwa jest Ukraina oraz znany wszystkim Lwów. Jeśli chce się samodzielnie zorganizować wycieczkę do Lwowa trzeba pamiętać o konieczności posiadania szeregu różnego rodzaju dokumentów. Wyjazd do Lwowa autem wymaga załatwienia wielu różnych kwestii. Wycieczki do Lwowa to bardzo fajna sprawa, jednak muszą być dobrze zorganizowane.

Najważniejszą kwestią, którą trzeba oczywiście załatwić jest paszport. Jednak jeśli chce się wjechać na Ukrainę samochodem trzeba także zadbać o kilka innych dokumentów. Trzeba pamiętać o zabraniu dowodu rejestracyjnego ubezpieczenia OC oraz co nie wszyscy wiedzą zielonej karty. W przypadku gdy samochód nie do końca jest naszą własnością, a jest leasingowany trzeba także posiadać upoważnienie notarialne, które pozwala na przekroczenie granicy. W razie potrzeby warto także przetłumaczyć to na język ukraiński. Wyrobienie zielonej karty jest bardzo proste, bez kłopotów można to zrobić w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym. Trzeba o to zadbać ponieważ ten element jest często sprawdzany przez celników. Zobacz także: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22

Wycieczki do Lwowa warto rozpocząć od dokładnego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Warto posiadać ze sobą apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę oraz kamizelkę odblaskową. Warto pamiętać, że jeżeli chce się jechać na Ukrainę zimą trzeba posiadać auto wyposażone w opony zimowe. Ich bieżnik tak jak latem nie może być mniejszy niż 1,6 mm. Jeśli chodzi o wycieczki do Lwowa na Ukrainę samochodem to trzeba także pamiętać, że światła muszą być włączone tylko od początku października do końca kwietnia. W pozostałych miesiącach to kwestia widoczności.

Jeśli chodzi o stan dróg po drodze do Lwowa to nie jest tragicznie, jednak jeśli chodzi o ogólny stan dróg na Ukrainie to niestety nie jest już tak kolorowo. Można spotkać kocie łby, dziury oraz inne utrudnienia, które niestety powodują bardzo dużo problemów. Jednak mimo wszystko wycieczki do Lwowa samochodem to doskonały pomysł ponieważ dzięki temu w razie chęci można zobaczyć także wiele innych ciekawych miejsc na Ukrainie, których jest bardzo dużo.