/Zewnętrzna asekuracja przed słońcem – instalujemy markizy

Zewnętrzna asekuracja przed słońcem – instalujemy markizy

Nadciąga lato, a wraz z nim upały. Ogromne temperatury są niezwykle uciążliwe szczególnie dla dzieci oraz osób starszych. Słońce zaglądające do naszych mieszkań powoduje wzrost temperatury wewnątrz. Można tego uniknąć montując markizy w oknach. Do wyboru jest kompletna gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe i drewniane. Twórcy proponują także markizy indywidualne, fabrykowane na właściwe zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. To przykre wówczas w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi akcesoriami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One również nie przepuszczają światła słonecznego, jakkolwiek w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, więc dodatkowo nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet podczas upałów jest chłodno. Materiał, z jakiego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To zezwala na długie lata owocnego i rozkosznego użytkowania. Wśród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Kiedyś ciężkie, w wymyślnych barwach czerwieni i zieleni, dzisiaj dostępne są w rozlicznych formach. Proste zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak poprawnie jak markizy materiałowe. Do wyboru jest parę typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie bądź na drążku nastawnym łańcuszkiem.

Wolno je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jakkolwiek bardziej olśniewające są markizy podnoszone, wykonane na specjalnych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich czy austriackich. Ich opłata obejmuje cenę mechanizmu, a też rodzaju tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Istotne jest, żeby była właściwie wytrzymała na podnoszenie, podczas którego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki są w stanie taki materiał przecierać, w takim razie dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich czy weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, innymi słowy usługa ich szycia.